top of page
capa_the_craft

The House of the Devil

80'ler tarzı yavaş yavaş tırmanan bir gerilim ve boğazlı pantolonlara hazır mısınız?

Filmin Konusu: Samantha (Jocelin Donahue) kendi evine çıkmak için gerekli depozitoyu tamamlamaya uğraşan bir üniversite öğrencisidir. Gerekli parayı kazanmak için kampüste rastladığı bir "Bebek bakıcısı aranıyor" ilanına başvurur. Bebek bakıcısı olarak gittiği evde satanistlerle gece boyu süren bir mücadeleye girişir.

Güzel bir film olmasının yanında filmde Amerikalıların kendini dağıtma eşiklerinin ne kadar düşük olduğunu da gözlemleme fırsatı buluyorsunuz. Baş roldeki kız, oda arkadaşı uyurken horluyor diye ve bütün bunlar yetmezmiş gibi (!) üzerine başvurduğu bebek bakıcılığı işinden 24 saat ses çıkmadı diye kendini resmen dağıtıyor. Evet resmen dağıtıyor. Tuvaletlere gidip ağlamalar salya sümük hayattan vazgeçmeler...

Filmin 2009 yapımı ancak 80'lerde geçmekte (sonradan yapım yılını öğrenince şaşırmayın). Tüm kıyafetler, saç kesimleri, atmosfer ve çekim teknikleri de tam olarak 80'ler filmleri gibi. Çünkü film dijital ile değil 16mm ile çekilmiş.

Filmin açıklanamayan gerçek bir olaya dayandığı söyleniyor. Film size ne olup bittiğini son 15 dakikada gösterse de film boyunca genel olarak artan bir gerilim var.

Neden İzlenmeli:

  • Düşük bütçeli bağımsız bir film için gerçekten tatmin edici bir gerilim oranı var.

  • Filmde kullanılan her şey 80'ler kokuyor. Kızın walkmaniyle dans ettiği bir sahne bile var. Walkman!

  • Filmde Bonus olarak: kızın gittiği evin sahibesi rolünde Aliye Rona'yı görebilirsiniz.

IMDB Puanı: 6.4

Site Puanı: 6 Tombstone

#TheHouseoftheDevil #satanizm #16mm #independenthorro #80s

Son Yazılar
bottom of page