September 25, 2018

February 23, 2018

February 2, 2018

January 30, 2018

December 21, 2017

November 15, 2017

November 8, 2017

November 8, 2017

November 8, 2017

Please reload

Son Yazılar

Wrong Turn Serisi

November 8, 2017

Teen-Slasher filmler içinde Muazzez Ersoy-Nostalji serisine tekabül eden film zinciri. Asla sonu gelmeyen (şu an 7.si çekilmekte) ve gelmeyecek bir seri...

 

 

 

 

Filmin Konusu: Bir grup genç, ensest ilişki ürünü bir grup mutant-yamyam karışımı tipin eline düşer. Sonrasında olaylar da en az filmde kullanılan plastik makyajlar kadar çirkinleşir.

 

Filmin tüm serisi için B tipi korku filmi denebilir. Yani düşük bütçeli, oyunculuk ve senaryo namına pek bir şey olmayan filmler. Ama bu tip filmlerin de kendine göre bir cazibesi mutlaka var. Kafanızı yormak istemediğiniz bir akşam gayet güzel gidiyorlar.

 

Filmde söz konusu yaratıkların çirkinlikleri ve deforme olmuş bedenleri 1.dereceden girilen ensest ilişkiler sebebiyle bozulan gen havuzuyla açıklanıyordu ama daha sonra (muhtemelen yamyamların çirkinliği inanılmaz boyuta ulaşınca) işin içine nükleer atıkları da kattılar.

 

Yani "The Hills Have Eyes"ın beta sürümü gibi bir hale geldi.

 

B tipi bir film de olsa verdiği mesaj çok güzel. Hatta bazı köylerimizde "aile sağlığı ve doğum kontrol" adı altında gösterilmesi gerektiği kanaatindeyim.

 

Neden İzlenmeli:

  • İlk filmde Buffy ile tanıyıp bağrımıza bastığımız Faith yani -Eliza Dushku oynamaktadır.

  • B tipi korku filmi sevenler için güzel zaman geçirtir.


IMDB Puanı: 5 (Ortalama)

Site Puanı: 5 Tombstone  (Ortalama)

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

 

© 2023 by Glorify. Proudly created with Wix.com