top of page
capa_the_craft

Cult of Chucky

Çocukluğumuzun pilli dürzüsü Chucky geri döndü!

Üstelik bu sefer yalnız da değil kendine ufak bir de tarikat oluşturmuş!

Hayır Maklube yenilen tarikatlardan değil bu. Charles Manson tipi bir tarikat!

Filmin Konusu: Film 6. Filmin kaldığı yerden devam ediyor. Bütün ailesi Chucky tarafından katledilen ve onları kendisinin öldürdüğünü düşünen (çünkü terapistler Chucky’nin bir alt kimlik olduğunu söylüyor) Nica Pierce ( Fiona Dourif) akıl hastanesine kaldırılmıştır. Ve bir kez bağlandığında ölümüne seven plastik prensimiz Chucky, nasıl ilk 5 filmde Andy’nin (Alex Vincent) peşinden koştuysa şimdi de Nica’nın peşinden koşmaya başlamıştır. Ama merak etmeyin çocukluğu ve gençlik hayatının bir kısmı Chucky tarafından yenmiş, forever kurban Andy, tabi ki bu filmde de üzerine düşen eziyeti çekecek!

Chucky bu sefer bir akıl hastanesinde terör estiriyor. Aslında şöyle bir düşünürsek kendisi için muhteşem bir yer seçimi; 10 hasta aynı anda küfürler savurup, bıçakla kendilerini öldürmeye çalışan bir bebek gördüğünü söylese onlara kimse inanmaz -ki inanmıyorlar zaten-

Nica'nın peşinde olan Chucky "internetten" (evet gerçekten) yeni bir Voodoo büyüsü öğreniyor. Ve bu büyü sayesinde ruhunu 2 bacağı olan her türlü şeye ve insana 10 saniye içinde aktarabiliyor.

Filmde serinin sıkı bir hayranıysanız sizi çok şaşırtacak ve sevindirecek sahneler mevcut;

Örneğin: Orjinal Chucky bebeğini ne yaptıysa yok edemeyen Andy, Chucky'nin (Orjinal olan) kafasını bir kazığa oturtup, kilitli bir kasaya kaldımış.Her akşam düzenli olarak kafayı kasadan çıkartıp ona işkence ediyor.Kafasını kaynak makinasıyla yakıyor, bıçak sokuyor A Haber filan izletiyor.

2.Filmde Andy'nin Chucky'e karşı omuz omuza mücadele ettiği Christine Elise'de ufacık bir görünmekte. Bununla beraber Chucky'nin beşik kertmesi Jennifer Tilly'de her zaman ki psikopat kız arkadaş Tiffany Valentine rolüyle geri dönüyor.

Seri bu filmle yeni bir çizgiye geçmiş. Özellikle final sahnesiyle twisted bir Thelma &Louis hikayesine dönüşebileceğinin sinyalini verdi.

Çünkü hepimiz biliyoruz ki bu seri asla bitmeyecek ve ne kadar olursa da biz o kadar izleyeceğiz.

Neden İzlenmeli:

  • Bir sebebe bile ihtiyacınız yok aslında çünkü bu Chucky! Tamamiyle nostaljik sebeplerle bile izleyebilirsiniz.

  • Copy-Paste chuckyleri izlemek gerçekten eğlenceliydi. Saç kesimleri farklı ama aynı ahlaksızlık seviyesine sahip bücürler etrafta koşturup milleti doğruyor.

  • Serinin bir dönüm aşamasında olduğunu gösteren kilit bir film.

  • Son bir not Fiona gerçek hayatta Chucky'i seslendiren ve çoğunuzun Yüzüklerin Efendisi'nde "Solucandil" olarak bildiğiniz Brad Dourif'un kızıdır.

IMDB Puanı: 5,2

Site Puanı: 5 Tombstone

#Chucky #ChildsPlay #slasher #BradDourif #GoodGuyDoll

Son Yazılar
bottom of page