September 25, 2018

February 23, 2018

February 2, 2018

January 30, 2018

December 21, 2017

November 15, 2017

November 8, 2017

November 8, 2017

November 8, 2017

Please reload

Son Yazılar

The Ruins

January 30, 2018

 

 

5 arkadaşın dolmalık asma yaprakları tarafından katledilişinin hikayesi...

 

Salın oraya bir grup Türk annesi bakalım asma masma kalıyor mu?

 

Filmin Konusu: Dört -tabi ki - Amerikalı arkadaş tatil yaptıkları Meksika'da bir Alman turist ile tanışırlar. Alman olan hep beraber eski bir Maya Tapınağını ziyaret etmeyi önerir. Amacı şimdiye kadar dönmesi gereken erkek kardeşini bulmaktır. Kulağa egzotik geldiği için dört  arkadaş da teklifi kabul ederek kendi sonlarına doğru koşa oynaya giderler.

 

Maya tapınağına giden grubumuz daha tapınağa adımlarını atmadan bir grup Maya yerlisi  ( Mayalı ?) tarafından incik boncuk ve çaput satmak amacıyla kuşatılır. Tabi ki hayır arkadaşlar Kapadokya mı burası?...Meksika'dayız. Maya'ların ne dediklerini anlaşılmasa da tavırlarından ziyaretçilerden pek hoşlanmadıklarını anlarız. Arkadaş grubunun ne gitmelerine ne de yanlarına yanaşmalarına izin vermezler. Yani durum tam bir Sezen Aksu şarkısı olmuştur. Grubumuzun sonunda tapınağa girmekten başka çaresi kalmamıştır. Maya yerlileri tapınağa belli bir mesafede olmak koşuluyla tapınağın etrafında kamp kurarken grubumuz da ağlaya sızlaya tapınağa doğru tırmanışa geçer...  Yerlilerin tapınaktan korktuklarını anlamışlardır ama neden olduğunu anlamamışlardır. Ama içinizdeki küçük saykoyu temin ederim ki en kısa sürede anlayacaklardır. 

 

Film karışık yorumlar alsa da en azından benzer filmlere göre orjinal tarafları var. Üstelik ölüm sahneleri de tatmin edici. Üstelik bir kaçta güzel sağ gösterip sol vurulan sahne de var. Yani güzel çerezlik bir film.

 

Filmde mutlaka aklınıza takılan bazı şeyler olacaktır mesela kahramanlarımızı tapınakta kalmaları için zorlayan mayalar neden tapınağı yok etmeye çalışmadılar? ya da kahramanlarımız  tatillerinin bitmesine son 1 gün kala neden egzotik ve tehlikeli bir ormana gidiyorlar (belki bu sadece benim aklıma gelen bir sorudur, biraz garantici bir kişiliğim olduğundan tatilin son günü üşütürüm korkusuyla denize bile girmem )

 

Neden izlenmeli

  • Orjinal bir senaryo ve orjinal bir katil seçimi

  • Sinirlerinizi bozacak bir telefon sahnesi var -ki bütün umutların tükendiği an.-

  • Kafanızı çevirmenize sebep olacak orjinal gore (kanlı) sahneler.

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

 

© 2023 by Glorify. Proudly created with Wix.com