top of page
capa_the_craft

Open Waters 2


Jaws serisi gibi bu film serisi de, en fazla Bodrum'da, Antalya Kocakarı Plajı'nda denize giren, yurdum insanına manasız bir köpekbalığı korkusu salmayı başarıyor.

Gerçekçi olalım bu sularda bacağımız en fazla siyah bir çöp poşeti tarafından kapılır.

Filmin Konusu: 6 kişilik bir arkadaş grubu yılların özlemini gidermek için içlerinden birinin yatıyla açık denizlere açılırlar. (Biz en fazla Moda Çay Bahçesi'nde buluşalım) Güneş içki vs derken yüzmek için okyanusa atlarlar. Ama unuttukları ufak bir şey vardır. Yata çıkmak için gerekli olan merdiveni açmamışlardır.

Open Waters serisi genel olarak denizde unutulan ya da bir şekilde denizden çıkamayıp balık yemi olan insanların hikayesini anlatan bir seri. O yüzden filmlerinin başında genel olarak "Gerçek bir hikayeden esinlenmiştir" yazmakta. (İspat edilemez ama yalanlanamaz da çok çakalca bir pazarlama taktiği tebrikler)

İlk filmde genç çiftimiz tatilde, su altında tüple dalış yapmak için turistik günü birlik bir tura katılır.Sonrasında bir karışıklık yaşanır ve gemi çiftimizi almadan uzaklaşır

Üçüncü filmde ise bu sefer bir grup arkadaş kafes içinde büyük beyaz köpekbalıklarını izlemeye giderler (büyük hata) ve tahmin ettiğiniz şey olur.(Evet köpekbalıklarıyla mantıklı bir anlaşma zemini bularak sırtlarına binerler ve sağ salim plaja ulaşırlar)

Bu ikinci film ise benim favorim. Basit bir dalgınlık, hatta tam anlamıyla küçücük salakça bir hata yüzünden 6 kişilik bir arkadaş grubunun nasıl yok olduğunun öyküsü. Üstelik hayatta kalma ihtimali diğer hiç bir filmde bu kadar yakın ve elle tutulabilir bir şekilde işlenmemişti. Kurtuluşları önlerinde durmakta ona dokunabiliyorlar etrafında yüzebiliyorlar ama bir türlü üzerine çıkamıyorlar.

Neden izlenmeli:

  • Köpekbalığı ve insanın doğadaki çaresizliği temalı filmleri sevenler için benzerlerine daha başarılı

  • Gergin atmosferi ve sürekli bir köpekbalığı korkusu sizi güvenli kanepenizde bile hop oturup hop kaldırıyor.

  • Greys Anatony'nin McSteamy'si de bol bol mayoyla etrafta koşturuyor.

#openwaters #jaws #shark

Son Yazılar
bottom of page