September 25, 2018

February 23, 2018

February 2, 2018

January 30, 2018

December 21, 2017

November 15, 2017

November 8, 2017

November 8, 2017

November 8, 2017

Please reload

Son Yazılar

Gonjiam: Haunted Asylum

September 25, 2018

 

 

 

Şimdi hep beraber terk edilmiş bir akıl hastanesine gidiyoruz. Ama burası sıradan bir akıl hastanesi değil! burası Gonjiam! CNN Travel tarafından Esenler Otogarı'ndan sonra dünyanın en lanetli 7 yeri arasında gösterilen terk edilmiş bir akıl hastanesi!

 

Filmin Konusu: Horror Times isimli canlı korku yayınları yapan bir youtube kanalı, hastanenin içine 6 kişi gönderir. 3 kadın 3 erkek, hepsi korku meraklısı olan kahramanlarımız go-pro kameralar ve dronlarla desteklenerek youtube üzerinden canlı yayın yapmaya başlarlar. Amaçları orada bir gece geçirmek, bu sırada da doğaüstü bir şeyler yakalamaktır. 

 

Film Blair Witch ile başlayan ve Paranormal Activity ile coşan  found-footage tarzı bir Güney Kore korku filmi. (Found Footage: Film genelde el kamerasıyla, filmin kahramanlarınca çekilir ve ne hikmetse o kamera kıçınızda ayı da bağırsa kapatılmaz) 

 

Film ait olduğu genreye yeni bir şey katmak için yola çıkmamış sadece elindeki malzemeyi iyi kullanıp seyirciyi korkutmayı hedeflemiş. Güney Kore'de son yılların en fazla hasılat yapan filmlerinden biir olduğu düşünülürse amacına ulaşmış. Şahsi fikrim gerçekten çok geren ve sinirlerinizi hırpalayan  sahnelerin olduğu yönünde. Şahsen ben filmin son 25-30 dakikasında gerçekten yıprandım. Ha filmi yalnız izleseydim bye felicia diyerek akıl sağlığıma veda ederdim (Yani ben etkileniyorum böyle filmlerde beni yargılamayın lol)

 

Gonjiam'ın gerçek hikayesi

Güney Kore'de yer alan hastane 90'lı yıllarda hastane, tamamen, çeşitli nedenler gerekçe gösterilerek terk edilip kapatılıyor.

Kaçak giren ziyaretçilerin ağızbirliği ettikleri konu ise, hastanenin aceleyle boşaltıldığı yönünde. Çünkü içerden hiç bir şey alınmamış.Her şey olduğu yerde bırakılmış hatta o güne ait bulaşıklar bile yerli yerinde duruyormuş.

Kısaca ne olduğu bilinmeyen bir hadise olmuş ve herkes oradan bir anda ayrılmış.

Hastane yaklaşık 10 yıl kadar açık kalmış.Bu süre zarfında hastalar ve doktorlar nedeni bilinmeyen şekillerde yataklarında, masalarında vs  rastgele yerlerde ölmüşler.

Başka bir söylenceye göre de doktorlar, hastalar üzerinde  insanlık suçu sayılabilecek deneyler yaparak onların ölümlerine sebep olmuşlar. Ve bilirsiniz bir insan acı çekerek ölürse, ruhu öldüğü yeri terk etmez

 

IMDB Puanı:6.1

Site Puanı:7

IMDB Puanı:6.7ve bir hayalete dönüşür derler. 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

 

© 2023 by Glorify. Proudly created with Wix.com