top of page
capa_the_craft

Gonjiam: Haunted Asylum


Şimdi hep beraber terk edilmiş bir akıl hastanesine gidiyoruz. Ama burası sıradan bir akıl hastanesi değil! burası Gonjiam! CNN Travel tarafından Esenler Otogarı'ndan sonra dünyanın en lanetli 7 yeri arasında gösterilen terk edilmiş bir akıl hastanesi!

Filmin Konusu: Horror Times isimli canlı korku yayınları yapan bir youtube kanalı, hastanenin içine 6 kişi gönderir. 3 kadın 3 erkek, hepsi korku meraklısı olan kahramanlarımız go-pro kameralar ve dronlarla desteklenerek youtube üzerinden canlı yayın yapmaya başlarlar. Amaçları orada bir gece geçirmek, bu sırada da doğaüstü bir şeyler yakalamaktır.

Film Blair Witch ile başlayan ve Paranormal Activity ile coşan found-footage tarzı bir Güney Kore korku filmi. (Found Footage: Film genelde el kamerasıyla, filmin kahramanlarınca çekilir ve ne hikmetse o kamera kıçınızda ayı da bağırsa kapatılmaz)

Film ait olduğu genreye yeni bir şey katmak için yola çıkmamış sadece elindeki malzemeyi iyi kullanıp seyirciyi korkutmayı hedeflemiş. Güney Kore'de son yılların en fazla hasılat yapan filmlerinden biir olduğu düşünülürse amacına ulaşmış. Şahsi fikrim gerçekten çok geren ve sinirlerinizi hırpalayan sahnelerin olduğu yönünde. Şahsen ben filmin son 25-30 dakikasında gerçekten yıprandım. Ha filmi yalnız izleseydim bye felicia diyerek akıl sağlığıma veda ederdim (Yani ben etkileniyorum böyle filmlerde beni yargılamayın lol)

Gonjiam'ın gerçek hikayesi

Güney Kore'de yer alan hastane 90'lı yıllarda hastane, tamamen, çeşitli nedenler gerekçe gösterilerek terk edilip kapatılıyor.

Kaçak giren ziyaretçilerin ağızbirliği ettikleri konu ise, hastanenin aceleyle boşaltıldığı yönünde. Çünkü içerden hiç bir şey alınmamış.Her şey olduğu yerde bırakılmış hatta o güne ait bulaşıklar bile yerli yerinde duruyormuş.

Kısaca ne olduğu bilinmeyen bir hadise olmuş ve herkes oradan bir anda ayrılmış.

Hastane yaklaşık 10 yıl kadar açık kalmış.Bu süre zarfında hastalar ve doktorlar nedeni bilinmeyen şekillerde yataklarında, masalarında vs rastgele yerlerde ölmüşler.

Başka bir söylenceye göre de doktorlar, hastalar üzerinde insanlık suçu sayılabilecek deneyler yaparak onların ölümlerine sebep olmuşlar. Ve bilirsiniz bir insan acı çekerek ölürse, ruhu öldüğü yeri terk etmez

IMDB Puanı:6.1

Site Puanı:7

IMDB Puanı:6.7ve bir hayalete dönüşür derler.


Son Yazılar
bottom of page