top of page

The Craft Juicy Details

Uyarı: Filmle ilgili Juicy Detail'lara geçmeden önce filmi izlediğinizden emin olun. Çünkü spoiler içerebilir.

  • Fairuza Balk'ın Nancy rolünü almasındaki en büyük sebeplerden biri kendisinin hali hazırda wicca olması yani bu tarz witchcraft olaylarıyla ilgilenmesidir.Hatta yakın zamanda sattığı bir de Panpipes isimli bir witchcraft dükkanı vardır.

  • Filmin büyük ayin sahnesinde söylenen sözler ve yapılan ritüeller gerçek ayinden alınmadır. Filmin danışmanlığını  witchcraft & pagan rahibesi olan Pat Devon yapmış.

  • Yine filmin sahilde geçen büyük ayin kısmında hava açık ve güzel olmasına rağmen ne zaman çekim için ayine başlasalar hava bozmaya ve deniz kabarmaya başlamış. ara verdiklerinde düzelip tekrar çekime başladıklarında yine bozulmuş.Hatta son çekimde ayin için seçilen alan ve yakılan ateş denizden 25 metre uzakta olmasına rağmen kabaran deniz diplerine kadar gelmiş.(ekran görüntüsü aşağıda)

  • Son olarak ayin ksımında Nancy'nin "Manon fill me!" diye bağıırp yıldırımın düştüğü sahnede setin tüm elektriği kesilmiş. 

  • Filmden Efsanevi teen slasher klasiği olan Screm'e iki oyuncu geçer,Neve Campbell bu filmden sonra Wes Crave'ının dikkatini çeker ve Screm için denemelere katılır.Aynı şekilde Skeet Ulrich'de Scream'de Neve Campbell'ın psikopat erkek arkadaşı rolünü kapar.

bottom of page